Najlepsza…

Najlepsza klawiatura?
Szukałem cichej klawiatury (co jest ciężkim zadaniem) i znalazłem- klawiaturę Kensington K72357WW- to klawiatura lidera w branży zabezpieczeń laptopów- Kensington (ta literka K z boku obudowy wielu laptopów), nawet nie wiedziałem, że robią klawiatury.
Mam ją od niedawna, ale już mogę coś powiedzieć na ten temat. Przede wszystkim klawiatura jest bardzo cicha. Zrobiłem mały research, sprawdzałem na żywo różne niby ciche klawiatury i mogę powiedzieć, że jest to jedna z najcichszych (jak nie najcichsza) klawiatura na rynku, a na pewno najcichsza w takiej cenie (ok. 150 zł- najtaniej w necie). Jest to właściwie tak samo cicha klawiatura jak klawiatury laptopowe, a nawet cichsza niż wiele z laptopów. To wielka zaleta i głównie dlatego ją kupiłem. W porównaniu do mojego ok. 10 letniego Logitecha (który niby był uważany za cichego przez komentujących i samego producenta) to w ogóle bez porównania…
W Kensingtonie wszystkie przyciski są ciche i znacznie cichsze niż w innym klawiaturach, ale trzy najgłośniejsze to backspace (a więc nie używany bardzo często przycisk), potem enter, potem długie przyciski klaw. numerycznej, potem dopiero spacja- przy normalnym użyciu i nacisku z lewej strony spacja jest bardzo cicha, co jest świetne.
Tylko, że bycie naprawdę cichym to tylko jedna z zalet tej klawiatury i generalnie ta klawiatura mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.
Pisze się na niej bardzo miło i wygodnie, lepiej niż na tych ze średnim i wysokim skokiem. Klawisze mają niski skok i nożycowy mechanizm.
Na Amazonie porównują pisanie na niej do klawiatur Apple za 500 zł.
Nie wiem czy na jakiejkolwiek stronie podają właściwe wymiary tej klawiatury (zwykle to są raczej wymiary opakowania- znacznie większe) i bardzo miło się zaskoczyłem jak ją otrzymałem. Klawiatura jest bardzo kompaktowa i ma niecałe 15 cm szerokości i niecałe 43 długości., jest to pełna klawiatura, a więc to bardzo małe wymiary. To duża zaleta.
Do tego jest bardzo cienka- 19 mm w najszerszym, górnym miejscu, ale dość ciężka co jest zaletą bo idealnie trzyma się biurka na bardzo dobrze wykonanych gumowych nóżkach.
Dlatego, że jest tak cienka to nie trzeba żadnych podkładek pod nadgarstki.
Ma przyciski multimedialne- głośność/wyciszenie- jako osobne i inne przyciski funkcyjne z klawiszem FN.
Klawiatura bardzo ładnie wygląda i wykonanie jest bardzo wysokiej jakości- jak sprzęt z wysokiej półki, mam nadzieję że z trwałością też tak będzie. Jest w wersji kabla USB i bezprzewodowej, ja mam USB.
Gra się na niej też dobrze, ale nie miałem do czynienia z gamingowymi klawiaturami na dłuższą metę to nie mogę tak tego porównywać.
Minimalną wadą dla niektórych może być minimalnie inny układ klawiszy (chyba nazywany Microsoft, a większość używa IBM). Spacja jest jakby dłuższa i jest duży przycisk delete, ja się jednak bardzo szybko przyzwyczaiłem, już pierwszego dnia i uważam, że co do przycisku delete to jest to bardzo dobre i pomocne np. w Excelu. Więc dla mnie te „wady” to raczej zalety.
Generalnie świetna klawiatura dla kogoś kto szuka naprawdę (!) cichej i znakomicie wykonanej klawiatury na której się bardzo dobrze pisze, aż dziwne, że tak świetna klawiatura nie jest w każdym sklepie w stylu RTV AGD i tym podobne.
Używam cichej myszki Logitech M110s Silent i też ją polecam- jest dużo cichsza niż normalne, zwykłe.

#kensington #hardware #komputery #klawiatura #logitech #informatyka #komputery #ciekawostki #rtvagd #elektronika #praca #biuro #technologia #bhp #zdrowie #dom #technika