Ale będzie #inba u mnie na…

Ale będzie #inba u mnie na osiedlu domków jednorodzinnych.

Jakiś lokalny restaurator postawił sobie ogródek piwny z „muzyką” która tak gra że w domkach (4 rzędy po średnio 5 domków) które są oddalone niecałe 30/40 metrów od tego miejsca słyszymy ogłuszającą muzykę.
Wczoraj pomiar telefonem ( tak wiem takie pomiary można sobie o kant dupska rozbić ale już jest zamówiona ekipa która dokona profesjonalne pomiary ) wyniósł ok 80dB gdzie wg. #prawo max może być 50dB a w nocy 40dB.

Właśnie przyjechała policja i wraz z innymi sąsiadami poszliśmy do tego ogródka na rozmowę z właścicielami. Oni oczywiście tłumaczą się ze mają pozwolenia itp. ale nie dociera do nich fakt że jest tak zajebiście głośno, że przy zamkniętych oknach w domu można urządzić imprezę . Nawet burmistrz przyjechał bo dostał cynk że jest policja na ogródku (na który sam wydał zezwolenie) ale tylko przejechał autem i pojechał dalej nawet nie zatrzymując się…

Prawdopodobnie teraz będziemy składać jakieś zgłoszenie na #policja i będziemy z nimi walczyć, a jak to nie pomoże to droga sądowa.

pokaż spoiler Koncesje dostali na 4 lata (info oficjalne), a to dopiero 2 dzień ich działalności, więc czuję że długo tutaj to nie będzie działać, jak już od wczoraj ludzie z okolicy dzwonili na policję, że jest zakłócany porządek.

#patologiazewsi #patologiazmiasta #afera #dom

pokaż spoiler Dodatkowo mąż właścicielki zaczął nas kamerować, ale po chwili jak ten fakt zauważyłem i zwróciłem mu uwagę to policjant go spisał XD